Protesty nie sú všeliekom na situáciu na Slovensku, hovorí študent práva Janiga
Študenti Právnickej fakulty napísali list, v ktorom volali po otvorenej diskusii. Spúšťačom bolo rušenie špeciálnej prokuratúry. Jedným z nich bol aj Marek Janiga – „nepodstatný študent s vyrážkou na nose“ – minimálne tak si ho mnohí pamätajú po urážkach premiéra Roberta Fica. V rozhovore sa dočítate:...
Reportáž: Frustrácia, nekončiaci boj aj nádej. Takto vyzeral protivládny protest v Košiciach
Pred siedmimi rokmi som stál na námestí po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Dnes, o niekoľko zhromaždení neskôr, sa tu ocitám opäť. V dave Košičanov rezonujú slová o spravodlivosti, korupcii a smerovaní Slovenska. Má to ešte zmysel?
Anketa: Veľké životné rozhodnutia. Čomu by sa mali mladí vyvarovať podľa skúseností staršej generácie?
Andrea chcela viac cestovať, Jozef si len užíval a Martina mala najradšej všetko naplánované. Hoci sú ich životné rozhodnutia odlišné, všetky v sebe nesú cenné ponaučenie pre mladšiu generáciu.
Podcastt: Vyhrážajú sa nám, no po zápase sa prídu porozprávať o fungovaní klubu, hovorí člen a hráč FK Kozmos
Spolumajiteľom nášho futbalového klubu sa môže stať každý. Na Slovensku je to rarita, hovorí Viliam Chabaľ, brankár a člen Futbalovej Komunity Kozmos.
Žijeme v neistote a strachu z budúcnosti, ale stále dúfame v lepšie zajtrajšky
Bývanie, politická situácia či rodina – témy, ktoré v mladšej generácii vzbudzujú obavy. Čoho sa vysokoškoláci najviac boja pri pohľade do budúcnosti? Rozprávala som sa so svojimi rovesníkmi a zamyslela sa aj nad vlastnými strachmi.
Podcastt: Bol som zvedavý, ako spoločnosť prijme, že obeťou nemusí byť len žena, hovorí režisér univerzitného divadla Sebastián Lukáč
Cyrilo-metodské divadlo prekvapilo novou inscenáciou Polnočné zvony, ktorá poukazuje aj na tabuizovanú tému falošného obvinenia zo znásilnenia.
Podcastt: Agresor túži po vašej emocionálnej reakcii. Psychologička radí, čo robiť pri verbálnom útoku
Dnešní mladí sú často oveľa odvážnejší ako boli ich rodičia, hovorí o schopnosti brániť seba aj iných pred slovnými útokmi psychologička Kristýna Janešíková.
Často u nás používame tri jazyky v jednej vete, hovorí John z Kene. Strávil u nás celý semester
Jednou z mnohých zaujímavých vecí v jeho krajine sú ich náramky, slúžia na identifikáciu a sú znakom vlastenectva. Na Slovensku ho prekvapil hlavne Sviatok všetkých svätých – v Keni sa totiž cintorínom vyhýbajú.
Odborníčka na vzdelávanie Mošková: V online sa môžete naučiť podobne veľa ako tradičnou formou
Odborníčka na vzdelávanie vysvetľuje, prečo sa online štúdium stáva rovnocenným s klasickým a aké sú jeho výhody či nevýhody pre študentov aj profesijný život.
Punkáč Kočo: Štve ma, keď niekto dobrovoľne užíva drogy, aby v práci podával väčší výkon
Straight edge nie je len o abstinencii od drog a alkoholu. Je to životný štýl a postoj, ktorý vznikol ako tichý vzdor voči deštruktívnym vzorom v spoločnosti. Jeho súčasťou je aj punkový hudobník Peter Kočiš zvaný aj Kočo. V rozhovore nám bližšie priblížil ako sa...
Informačné toky pritekajú z každej strany. Ako sa v nich neutopiť?
Mladí ľudia, ktorí chcú pracovať vo svete médií, sa často ocitnú v neustálom príleve informácií, ktoré si vyžadujú ich pozornosť a reakcie. Ako sa v tomto dynamickom prostredí orientovať a zároveň si zachovať mentálnu pohodu?
Influencerka píšuca o psychoterapii: Úzkosť mi dokáže vyvolať aj vôňa, ktorá mi pripomína niečo z detstva
Pamätám si, ako k nám raz prišli klopať susedy a ja som sa skrývala na chodbe, neschopná otvoriť im dvere, hovorí Ivana Kozmálová. Na svojom instagramovom profile, kde má už takmer 12-tisíc sledovateľov, píše o svojich strachoch aj liečbe generalizovanej úzkostnej poruchy (GAD).