Online holuby nezaháľali a v mailovej schránke mi zablikala správa od Unicampu. Nebolo v nej nič iné ako VIP vstupenka na tretí ročník populárnej študentskej konferencie. Tráviť tretiu októbrovú sobotu na marketingovo – mediálnej konferencii bolo unikátne. Už len preto, že získať lístok a uloviť si miesto je úspechom. O popularite konferencie svedčí fakt, že stream sledovalo na diaľku viac než 10-tisíc divákov.
O čom je UniCamp?
UniCamp je neformálna konferencia organizovaná študentmi FMK pre študentov. Obsahovo sa pridŕža témam príbuzným marketingu, médiám, dizajnu, architektúre, umeniu a online svetu. Medzi sprievodné aktivity patria workshopy v študentských mestách ako je Nitra, Bratislava a Trnava. Cieľom je predstaviť študentom ľudí z praxe a pomôcť im nadviazať zaujímavé kontakty.
Oranžová alebo modrá? Veľká alebo Malá?
Tohtoročný Unicamp sa odohrával pod strechami Malej a Veľkej synagógy v Trnave. Nádherné priestory obidvoch synagóg vdýchli konferencii tú správnu atmosféru a organizátori si naozaj dali záležať na tom, aby Unicamp fungoval ako švajčiarske hodinky. Ak som práve nemala chuť zúčastniť sa prednášky (čo sa na Unicampe stať nemôže), mohla som sa priučiť luminografii, relaxovať v oddychovej zóne alebo sa občerstviť v slow foode. Usporiadatelia skrátka mysleli na všetko!
Na Maline okolo Európy
Ako prvého spíkra som si vybrala Tomáša Grígera. Milý chlapík, ktorý v Londýne prežil naozaj úspešnú kariéru zaneprázdneného marketéra. Neprišiel však hovoriť o nej, ale o tom ako ju vymenil za slobodu ducha. V deň kráľovskej svadby sa rozhodol všetko hodiť za hlavu, predať majetok vziať si svoju červenú Vespu s menom Malina a cestovať po Škandinávii. Jeho officom sa stal stan a domovom drsná príroda Severnej Európy. Ako sám povedal: „v deň, keď si kúpil Vespu, začalo pršať na vysušené vedomie mestského človeka a vyklíčilo v ňom semienko voľnosti.“
Zmizne UniCamp?
Aj táto otázka mi brázdila myšlienkami pred vystúpením Shana Gillena, írskeho mentalistu a kúzelníka. V programe bolo uvedené, že bude hovoriť o ilúziách vznikajúcich z domýšľavosti a o myšlienke predaja klamstiev. Jeho prednáška bola naozaj legendárna. Celé publikum Veľkej synagógy dostal do nemého úžasu, pretože svoje umenie predviedol v praxi a to dokonca aj na mne. Dodnes nepochopím, ako dokázal prečítať moje myšlienky a myšlienky ostatných zúčastnených. Jeho trik spočíval v tom, že na papier som napísala iniciály mne blízkej osoby. Shane ich po pár indíciách uhádol, za čo si vyslúžil obrovský potlesk. Tento írsky milovník party a slovenskej čučoriedkovice, je živým dôkazom toho, že ak máme sen, treba si ísť za ním, nehľadiac na úskalia, ktoré nás stretnú pri jeho plnení.
Celý článok si môžete prečítať v aktuálnom čísle Atteliéru 02-03/2012